Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda

Kalıpçılık sektörüne hizmet etmek amacıyla 2005 yılında kurulan Elit Makina, faaliyetlerine 2016 yılından itibaren Şekerpınar / Kocaeli bölgesindeki 3000 m²'lik modern tesisinde devam etmektedir.

Bir proje yönetim firması olarak çalışmayı hedefleyen Elit Makina, 2017 yılında, Elitplus Plastik adı altında, Bursa Hasanağa OSB bölgesinde, plastik enjeksiyon fabrikasını kurarak, bu alanda da müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. Firma bünyesinde 40 - 800 ton kapasiteli ve çift komponent basma özelliğine sahip enjeksiyon makineleri yer almaktadır.

Her iki firmanın sahip olduğu ISO9001:2015 kalite belgelerinin yanı sıra Elitplus Plastik 2018 yılında IATF 16949 belgelendirme çalışmalarını da başarıyla tamamlamıştır.

Şirket kurucularının ve yapıya dahil olan başarılı çalışanların sahip oldukları bilgi, beceri, tecrübe ve teknolojisi yüksek geniş makine parkuru sayesinde çok hızlı bir gelişim gösteren Elit Makina, kısa sürede sektörün başarılı firmaları arasında hak ettiği yeri almıştır.

Otomotiv sektörü başta olmak üzere yurt içi ve yurtdışı pazarda yüksek kalitede plastik enjeksiyon kalıbı ve yüksek hassasiyetli ürün ihtiyacı olan tüm endüstriler firmamızın potansiyel müşterilerini oluşturmaktadır.

Bugün Elit Makina, proje yönetimi konusunda gerek altyapı gerekse insan kaynaklarına yaptığı akılcı ve yenilikçi yatırımlarla müşterilerine bütünsel bir hizmet sunabilen, vazgeçilmez bir çözüm ortağıdır.